Search
NL

Investec heeft Ekoscan Integrity Group (EIG), een toonaangevende wereldwijde leverancier van geavanceerde niet-destructieve testoplossingen voor kritieke industriële toepassingen en infrastructuur, geadviseerd bij haar door Eurazeo gesteunde LBO.

Over de deal

Ekoscan Integrity is een toonaangevende en innovatieve wereldwijde leverancier van geavanceerde niet-destructieve testoplossingen (“NDT”) voor kritieke industriële toepassingen en infrastructuur. EIG maakt gebruik van haar technologische expertise in productontwerp en assemblage om op maat gemaakte hardwaretestsystemen, embedded software en gerelateerde diensten aan te bieden die zijn afgestemd op de behoeften van klanten. De oplossingen van EIG worden door meer dan 250 blue-chip klanten gebruikt voor het onderhoud van kritieke activa en infrastructuur, waardoor processen beter worden bewaakt, de levensduur van activa wordt verlengd en storingen worden voorkomen.

De groep is een snelgroeiend platform en heeft een indrukwekkende staat van dienst, waarbij meer dan 20% organische groei wordt gecombineerd met verschillende internationale overnames.

Om het groeiproject verder te versnellen, bundelt het management van Ekoscan zijn krachten met Eurazeo via een secundaire buy-out, naast Abenex, EDF (via Fonds France Nucléaire, beheerd door Siparex) en Air Liquide, die Ekoscan in 2022 hebben gefinancierd. De belangrijkste doelstellingen zijn om de externe groei te versnellen, geografisch uit te breiden en de technologische voorsprong verder te vergroten.

Onze rol als M&A adviseur

Investec adviseerde de aandeelhouders en het managementteam gedurende het hele buy-outproces, waaronder:

  • Het bepalen van de transactiestrategie,
  • Het identificeren van potentiële investeerders,
  • Voorbereiden van marketingmateriaal,
  • Coachen van het managementteam,
  • Het leiden van een voorlichtingsproces voor kredietverstrekkers,
  • Beheren van VDD’s en due diligence van kopers,
  • Het organiseren van de veiling,
  • Onderhandelen over de beste transactievoorwaarden.

“Hartelijk dank aan het hele team van Investec voor hun uitstekende ondersteuning. Ze toonden een echt vermogen om onze business goed te begrijpen en waren volledig toegewijd aan het project – van rigoureuze modellering en duidelijke structurering tot zeer relevant management van strategieconsultants. Ze vertaalden onze activiteiten met grote nauwkeurigheid in solide gegevens en overtuigende berichtgeving. Het team was zeer professioneel – iedereen was volledig betrokken, reageerde snel en het hele proces verliep soepel, goed georganiseerd en eerlijk. Ik zou graag weer met ze werken.”

Hugo Cence, CEO, Ekoscan Integrity

Target Headquarter
Date
april 2025
Parties

Subscribe to our Insights

    Sector preference